Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/122080/virtual/www/domains/davipola.cz/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 4664
Na skok v Guatemale :-) | Davipola
Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/122080/virtual/www/domains/davipola.cz/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Rok se s rokem sešel a letence za 4300Kč z Amsterdamu do Guatemaly se nadalo odolat. Druhá cesta do Guatemaly sice jen na 14dní, ale za to spojená s meditačním kurzem u jezera Attitlán byla připravena.

Počasí v Guatemale v Říjnu však není vždy úplně optimální, je to totiž poslední deštivý měsíc. Doufal jsem, že již bude hezky, ale na horách (sopkách), stále ležely mraky. A často pršelo. Zima v městečku Antigua rozhodně nebyla. Standardně kolem 20°C přes den ve stínu a v noci kolem 16ّ°C. Ale na tří denní trek v horách z Xela k jezeru Attitlán to kvůli dešti opravdu nebylo. Nakonec hory nahradil 3denní výlet k Pacifickému pobřeží, do vesničky Monterrico. A musím říci, že je to úplně jiná Guatemala než jak jí znám. Černé pláže, obrovské 2-3 metrové vlny. Domy beze stěn a střechy z palmových listů. Prostě úplně jiná, nekolonizovaná Guatemala! Moc hezké!

Guatemala je krásná, podle mě celkem bezpečná země ale není úplně levná. Neříkám, že se nedá žít levně. Ubytko standardně kolem 10USD za noc, většinou i se snídaní. Ale pivko v obchodě za 30Kč a v hospůdce za 60Kč, člověku radost neudělá. Navíc je s otazníkem jak moc se tomu dá říkat pivo… Ale pořád člověk může pít Rum nebo Tequilu.

Jídlo pokud člověk ví kam (trh, nebo nějaká menší místňácká hospůdka), tak cca za 70Kč. Ve standardních hezčích restauracích klidně za 150-200Kč. Takže v podstatě jak v ČR. Nejlepší jsou smoothies na trhu (20Kč) a nakoupit na trhu ovoce, avokáda, bananány, melouny, papáju atd.  V Guatemale mají podle mě, vůbec nejlepší kávu na světě. Takže jestli si chcete něco přivést, dovezte si kafe nebo nějaké pálivé omáčky. Ty tu mají super levné a navíc super dobré. Všechno ostatní stojí skoro stejně jak v ČR. Pokud pojedete do Panajachelu k jezeru Attitlán, určitě musíte zajít do Kafe Loco – dle mého jedna z nejlepších kavárniček v Guatemale!