Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/122080/virtual/www/domains/davipola.cz/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 4664
Salar de Uyuni | Davipola
Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/122080/virtual/www/domains/davipola.cz/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Salar de Uyuni, je největší solná pláň na světě asi nikdo, kdo jede do Bolivie, by si návštěvu tohoto místa neměl nechat ujít. Jediné s čím je potřeba počítat, je to, že je tady fakt ukrutná zima -20°C v noci není žádná podivnost. Na pláň se dá dostat asi jedině přes nějakou cestovní agenturu. Ty pořádají výlety na jeden až 3, možná 4 dny. Já si vybral variantu na 3dny. Je neuvěřitelné kolik se toho dá za tři dny vidět.

Výlet začínal návštěvou hřbitova starých odložených vlaků. Je to docela sranda, protože člověk může všechno prolézt. Pak se jede na solnou pláň, po které se pak celý den různě přejíždí za dalšími přírodními zajímavostmi. Třeba na ostrov plný úžasných obrovských kaktusů.

Další den se jede dál a člověk vidí aktivní sopku, termální prameny, ve kterých se může (podle mě musí vykoupat), páč to je fakt neuvěřitelně boží zážitek. Různé laguny plné plameňáků, gejzíry atd… Nakonec se dá pokračovat do Chille do pouště Atacama což je asi dobrý nápad a trochu mě mrzí, že jsem to neudělal. Hlavní je počítat s tím, že ráno je opravdu brutál kosa… A vzít si dobré teplé oblečení, rukavice a čepici!