Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/122080/virtual/www/domains/davipola.cz/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 4664
Death Road, aneb nečekejte zábavu na kole! | Davipola
Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/122080/virtual/www/domains/davipola.cz/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Docela jsem se na “Death Road” těšil, ale opět se ukázala práce marketingu… Pokud si někdo myslí, že Death Road je nějaká masakr záležitost tak se šeredně plete. Je to prostě silnice, taková polňačka v horách. Vede z 4700mn do 1500mn takže, jako ano člověk toho mnoho nenašlape. Začátek cca 25km je po asfaltu a pak dalších cca 45 po té polňačce. Napřed jsem dostal kolo Kona, které bylo totálně na hadry. Přední vydle fungovala stylem, že se zasunula a už nevyjela… Tak jsem prudil a dostal jsem docela hezkeho Specialized, downhillové kolo… Docela fajn kolo, každopádně úplně nesmyslné na tuhle cestu. Pneumatiky o profilu 2,5 :-), prostě taková motorka.

Napřed jsem to valil co to šlo, prudil průvodce, že jede pomalu a těšil se na nějakou zábavu, třeba nějaký skok nebo tak něco. Po asi 40 zastávce na fotku už mě to začalo docela hodně obtěžovat. Zábava z jizdy 10 bodu ze sta! Fakt jsem z toho byl mega nešťastný! Single Trek pod Smrkem je asi 1000x lepší zabava. Navíc si člověk dá pivko a palačinku…

Ale pak jsem to pochopil! Tahle marketingova bublina nazvana Death Road prostě není o zábavné jízdě na kole! Tady člověk musí jet pomaličku a kochat se nádhernými výhledy!

Jakmile mi to došlo, jel jsem zásadně jako poslední a kochal se krajinou. Bohužel pod vlivem marketingovejch keců, jsem sebou neměl foťák. A cesta je to opravdu krásná!

Pokud tedy někdy někdo pojedete do Bolivie a budete si chtit projet Death Road, zbavte se nesmyslných očekáván! Je to moc hezké, ale není to o radosti z blbnutí na kole! Je to o kochání se krajinou! Dokážu si představit jet to na hardtailu. Na druhou stranu je to z kopce a tak proč si neužít pohodlí fullu.

Nechápu proč o téhle cestě všichni tak hrozně mluví a tváří se jakej je to masakr! Proč nikdo neřekne pravdu! Dle mého střízlivého názoru je to 20% o radosti z jízdy na kole a 80% o kochání se krajinou!