Let byl dost hroznej, resp. let byl cajk, ale sedět u nouzového východu není zjevně úplně top. Nemohl jsem si sklopit sedadlo… Jsem rozlámaný jak dřevěná figurka.

Pohled na Guatemalu z ptačí perspektivy stojí za všechny prachy! Všude obrovské sopouchy sopek, které vylézají z ranního mlžného oparu! Úplně  neuvěřitelné. Po příjezdu mě na letišti měla vyzvednout kamarádka K-ro, ale nakonec to nějak nedopadlo, tak jsem jel taxíkem (70 QTZ = 210KČ) tedy 1 QTZ = 3KČ. Dojel jsem do centra do Teatro Lux na 6 Avenida v Zone 1. Avenida 6 je něco jako naše Na Příkopech, nebo tak něco. Podle všech informací je kriminalita v Guatemale obrovská, nemám sice takový pocit, ale všichni mi říkají, ať si dávám pozor. Třeba netelefonovat venku na ulici atd.

V Teatro Lux – což je divadlo a kino v jednom, je večer premiéra filmu The Hannah. Krásný film o životě Hannah Nydahl. Hned vedlo je Kafe Saul, taková vyhlášená frenchiza. Opravdu super styl, skvělé kafe, ale draho. Jsem utahanej po cestě, tak si dávám kafe a připojuji na wifi. Tam nacházím zprávu od K-ro, že má zpoždění a ať vydržím. Minuli jsme se o 4minuty…. Resp. měla zpoždění 1h a 4m….. Odepisuji na email a za chvilku do kavárny přichází Olga, dostávám přezdívku David “lost and found” a jsem po delší době zas doma :-). Tentokrát ve stavu „found Nechávám si batoh v kině a jdu se projít a zařidit SIM… V obchodě nikdo neumí anglicky. Je to bojovka, nakonec mám SIM od Claro, za 110 QTZ 1,5GB dat a nějaké volné minuty na telefonování.

Olga mě odváží do meditačního centra. Dávám si šlofíka, potkávám spoustu kamarádů. Tadeáše s Bárou z Pražské Gompy, byli 2 měsíce v Peru a teďka cestují s BDC Travel Group (Peru, Venezuela, Kuba, Guatemala,  US). Večer jdeme do kina na Hannah. Začátek jsem trochu prospal, ale od 1/3  už koukám! Na závěr večera nějaké pivko v centru. A jdu bydlet ke kamarádovi Fredericovi. Mají krásný barák. A jsou neuvěřitelně zlatí. Druhý  den, průzkum města, večer přednáška Meggie Lennert. Zůstávám ještě jednu noc a jedu na meditační kurz.