Vava’u, potápění (China Town, Mariners Cave), průzkum ostrova

Konečně jsem se dočkal, má zbrusu nová potápěčská licence bude využita. Jsem trochu nervózní, ale vlastně se hrozně těším. První zastávka asi Mariners Cave, krásná jeskyně, kde na dně polehávají žraloci. Nikdy dříve jsem se v jeskyni nepotápěl a musím říci, že je to zážitek. Hlavně proplavávání úzkými částmi je docela hukot.

Druhá zastávka „China Town“ jmenuje se tak podle korálů, které tvoří podobné tvary jako střechy domů v Chine. Obě místa jsou úžasná. Potápění má obrovské kouzlo.

Kolem cca 14h se vracím zpět na pevninu. Kuchtím si nějakou čínskou polévku a přemýšlím co dál. Objevuje se Jens, má v plánu jít na vyhlídku, tak jdu s ním. Ještě předtím vymýšlím, že se stavím na trh do přístavu, koupím nějaké ryby a zeleninu a večer je udělám  večeři.

Procházka po ostrově je boží, sice trochu bloudíme, ale nakonec zdoláváme nejvyšší vrchol celého Vava’u. Pohled na ostrůvky všude kolem do kola, na modrou vodu atd. Krása!

Večer kuchtím rybu. Každej máme dvě ryby. Je to trochu masakr, rybu člověk musí vykuchat atd. Ale za 10 TOP, pro jednoho kuchtím luxusní věčeři. Sladké brambory, ryba a trochu nějaké zeleniny, limetka… Paráda, takhle vařit to je bájo. A chuť opravdu čerstvé ryby….