Vava’u, je souostroví království Tonga na severu. Tedy více u rovníku. Hlavní ostrov a hlavní město Tongatapu je sice fajn, ale vlastně tu není moc co dělat. Za půldne člověk objede ostrov, podívá se na hlavní lákadla jako jeskyně a nádherné Blowholes, ale pak co. Vzít loď a podívat se na krásné Pagamaitu je fajn, tam se ale taky nedá nic dělat… Tak Eua, projít se po pralese. Vyvalit se na pláž. Ok proč ne. Takže program tak na 3-4dny. Nesmím zapomenout na pití Kofi, to samozřejmě taky nějaký čas zabere….

Pak se člověk zvedne, koupí si pravda pekelně drahou letenku za 310TOP jedním směrem a odletí na dalších pár dní do ráje.

Dobrý zdroj informaci o Vavau

Vava’u, vypadá trochu jako chobotnice, kde ostrovy tvoří taková chapadla a vytváří nádherné a dokonale chráněné přístaviště pro plachetnice. Teď, když není sezona jich je tu cca 60, v sezoně prý v hlavním přístavu kotví i 500 plachetnic. Sice nechápu, jak to to maličké městečko může zvládnout asi to musí být velká prča.

Na letišti vychytávám odvoz do města, pán čeká na maželku co přiletěla z AKL. Slíbil jsem mu nějaké peníze, dávám mu 2TOP vypadá spokojenej J. Já taky. Přiletěl jsem kolem 9h ráno, je zrovna po dešti, ale počasí se umoudřuje a další 4dny mám krásně. Ubytoval jsem se v Backpackers Vavau je to fajn místo, hned vedle Cafe Tropicana, kde mají dobré koláčky, kafe atd. a půjčujou kola. Zrovna dnes mají zavřeno, čemuž tady nikdo nerozumí… Takže kolo si dnes nepůjčuju. Zato jsem objevil potápěčskou základnu a domluvil si potápění na druhý den.

Protože si nemohu půjčit kolo, rozhoduji se stopovat a podívat se do Vava’u- ‘Ene’io Botanical Garden, zašel jsem k nějakému autu a ptám se, jestli nejedou tím směrem. Borci že sice ne, ale že je to super, že mají zrovna chvilku čas a že mě tam hodí J. Botanická zahrada je jak na potvoru zavřená, je tu jeden takovej starší pán. Vysvětluje, že dneska nepracuje, pracoval včera, bylo hodně lidí a prostě ho bolí nohy… Služby jsou tady opravdu trochu legrační. Hned vedle zahrady je ale jedna z nejkrásnějších pláží. Výlet nebyl úplně zbytečný! Maníci mě vzali ještě na další pláž a pak už museli do práce. Odvezli mě zpátky do Neiafu

Dozvěděl jsem se, že Fijiairways začali létat přímý let z Vava’u do Nadi. Asi po 3hodinách hrozně složitého debatování se ukazuje, že mohu ušetřit 50 TOP, když zruším let s RealTonga a raději poletím s FijiAirwais…Let sice nebude přímý, protože ještě není sezóna. To mi nevadí, mám koupená data a v mezičase (5h v Tongatapu) bych mohl  psát blog. Netušil jsem, k čemu všemu to povede, ale tom asi samostatný článek.

Večer v Bacpackers potkávám Jense. Jak se později ukáže super týpek. Trochu mi připomíná Hanyu. Takže o zábavu je postaráno…