Holky mě vyzvedli na po skončení meditačního kurzu v Glentui a chtěli jet na sever. Byla to docela dlouhá cesta cca 500Km, ale nabitej energii z meditačního kurzu s nevěřitelným Tomkem řídím a řídím a řídím. Nakonec kempíme někde kousek od Nelsonu. Myslel jsem, že to bude hrozná díra, ale nakonec je to opravdu hezké městečko. Kemp za 5NZD také cajk. Čekáme na Tomáše, ale jedna lahev vína nestačila…. Dorazil až kolem 01h. Nevadí!  O to radostnější shledání ráno.

Napřed jedeme do Motueky do I-Site. Chci na Kajaky. Kajaky se podaří zařídit. Není to úplně levné, ale to tady není nic. Na druhou stranu tady všechno funguje, tak nevím co je lepší. Každopádně máme zabookovaný výlet na 4dny, od čtvrtka do neděle. 2dny kajaky, 2 dny treking po národním parku Abel Tasman. (Když to dál nebude dávat smysl, našel jsem nedopitou lahev vína….) Hahah, našel jsem jí :-).

Nemáme žádný plán na tento den. Nakupujeme různé věcičky, kloubouky za 4NZD, tkaničky aby nám klobouky neulítli atd… Dáváme nějaké jídlo a valíme přes hory do Takaky. Jedeme se podívat na Waikoropupu Sprinx. Místo kde pramení voda. Posvátné místo matky země a matky vody… nebo tak něco. Překvapivě nechtějí žádný vstup… Jje to tady fakt hezké. Takhle čistou, křišťálovou vodu jsem snad ještě nikde neviděl. Pokačujeme do Waiunu Falls… vodopád, nemám plavky… Možná dobře, proud je silný, možná by to nedopadlo dobře…  Ty jejich zavěšené mosty jsou fakt super. Hlavně když se Havran rozběhne a skáče jak šílenej…. No most vydržel, holky nespadly tak asi cajk :-). Akorát ty pitomé Sendfiles, jsou všude a hnusně koušou…

Krajina tady je opět velice zajímavá, na jedné straně topoly, na druhé palmy,  pak louka s Řebříčkem obecným (takové to bílé harampádí co je na každé louce v ČR), vedle se pasou ovečky já fakt nevim, ale je to super. Jo a za rohem je moře….. za druhym rohem vodopád. A všechno je oplocený. Tady je vlastně všechno všude oplocený. V ČR je to super, prostě se člověk zvedne a jde kam chce. To tady nejde. Je to trochu pruda. Prostě nemůžeš jít kam chceš, nemůžeš si lehnout a spát kde chceš atd. Na jednu stranu tomu rozumím, na druhou stranu je to hrozně omezující.

 

 

Waunui Falls….. Opravdu krásný vodopád.