21.2.2016

Tak a je to tady, konec kurzu, úklid atd… Nechce se mi odsud. Nádherné 4 dny, plné meditace, přednášek a zábavy. Prostě opravdová pohoda. Včera jsem koukali na moc hezkej film. Man on the Ledge. Doporučuju! Možná to nemá úplně nejlepší hodnocení, ale je to fajn film.

Teď už jen počkat na mé drahé slečny. Jsem zvědav jaký bude další plán. Já totiž nic nevymyslel :-).

Glentui – retreatové centrum školy Karma Kagju pro meditaci cca hodinu jízdy od Christchurch. Centrum se nachází v překrásném horském prostředí. Louky, lesy a krásná vlnitá krajina. Akorát tu dost létají ty mrchy Send Flyes. A šíleně tady fouká. Stan jsem půjčil holkám, jsem zvědav jestli ho využijí. Já bych ho tady stejně asi nedokázal postavit. Fičí tady fakt šíleně. Polovička stanů je už rozlámaná a polovičku to podle mě potká dneska večer. Takže si krásně spinkám v Gompě. Cena za kurz je dost brutální, a to jsem ještě dost hustě licitoval  o ceně. Bylo to trochu trapné, resp. tak trochu byla trapná ta slečna, která mi tvrdila, že mi přeci slevu nabízela… což slušně řečeno nemluvila pravdu. Když jsem jí požádal, ať tedy email dohledá, tak řekla že ne. To mi přijde smutné. Nejsem na to v Kagju zvyklej. Asi jí místní podnebí zamotalo hlavu a nějak to ovlivnilo její schopnost myslet.  Nakonec cena  400NZD i tak mi to přijde dost, ale rozhodně lepší než 700NZD. Normálně tohle neřeším, ale tady jde spíš o princip. V Evropě na kurzech se vždy myslí i na lidi ze zemí jejichž HDP je značně nižší. Tady myslej jen na sebe a na Australany. Jako by prostě nikoho ani vesnu nenapadlo, že by sem snad nedej bože mohl přijet někdo jinej než Němec, Australan nebo Zélanďan.

Jinak je tady cca 15 Čechů. Tak 10 lidí je tu na dovolený a ostatních cca 5lidí tu žije. Někdy mi trochu připadá, že někteří Češi co tu žijí déle jsou trochu poznamenaní tím, že se tady žije tak snadno. Prostě nikdo nic neřeší, nikdo se moc nesnaží pochopit druhé. Všichni mají dost peněz, a tváří se jako hrozní mástři. Je to takové trochu zvláštní. Tenhle pocit mám již déle, ale jen z některých Čechů. Místňáci mi přijdou normální. Na druhou stranu jsem neměl dostatek času je opravdu poznat.

Na kurzu je cca 140 lidí, všichni se vejdeme do nové Gompy.

Každopádně je to tu boží! Je úžasné být opět na meditačním kurzu s přáteli, kteří praktikují stejné praxe a mají stejného učitele. Jsem za to opravdu vděčný. Mojí kritiku berte s rezervou. Je to spíš takovej pocit, kterej je mi vlastně docela jedno. Na druhou stranu, když by tu chtěl někdo zakotvit, dost bych doporučoval si dát na tuhle zvláštnost pozor.